DOKKUM - Menno Hoekstra heeft een nieuwe ambachtelijke slachterij in Dokkum geopend. De slagerij en slachterij van Hoekstra in Anjum groeide uit zijn jasje.
De nieuwe slachterij voldoet aan alle hygiëne- en arboeisen, zegt Hoekstra in het Friesch Dagblad. ‘Er hoeft niet meer zwaar getild te worden, dankzij de lieren en liften.’
Belangrijk
Het zelf slachten van dieren is voor Hoekstra een belangrijk onderdeel van zijn werk. ‘Daarvoor ben ik slager geworden. Collega-slagers krijgen het vlees aangeleverd, ik wil zelf slachten. Ik wil weten wat ik verkoop.’
Personeel
In de slachterij slacht Hoekstra onder meer Schotse Hooglanders en koeien, varkens en lammeren bestemd voor de eigen consumptie van boeren. Hoekstra heeft een medewerker aangenomen voor de slachterij en huurt daarbij voorlopig een of twee zelfstandigen zonder personeel in.
Volgende week maandag wordt de slachterij officieel geopend. De ambachtelijke slagerij en winkel van Hoekstra in Anjum blijven bestaan.
Lees ook:
Slachterij Feenstra Dokkum bankroet (21 augustus 2006)
Benno Brada ook weg bij Wildeboer (13 maart 2007)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Friesland
Alle berichten over slachterijen
Bron: Friesch Dagblad






