Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Mogelijk uitstel stemming rituele slacht

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
28 juni 2011 08:52 uur
Mogelijk uitstel stemming rituele slacht

DEN HAAG - De christelijke partijen CDA, ChristenUnie en de SGP willen uitstel van de stemming in de Tweede Kamer over een verbod op onverdoofd ritueel slachten, waar zij tegen zijn.

ChristenUnie-Kamerlid Esmé Wiegman wil eerst de uitspraak van de rechter afwachten in een kort geding over de wetenschappelijke waarden van onderzoeksrapporten over koosjer slachten.  De stemming over het wetsvoorstel van Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren en wijzigingsvoorstellen daarop staan voor dinsdagmiddag op de Kameragenda. Normaal gesproken honoreren andere fracties een verzoek tot uitstel.

De PvdA is overigens nog niet zo ver. Alleen als de christelijke partijen toezeggen dat ze bereid zijn afhankelijk van de uitspraak hun standpunt te wijzigen, wil Kamerlid Martijn van Dam instemmen met uitstel.

Een uitgebreid verslag van de eerste termijn van het Kamerdebat over ritueel slachten is terug te vinden in Vleesmagazine van mei 2011.

Lees ook:
'Compromis ritueel slachten is fopspeen' (24 juni 2011)
Compromis ritueel slachten moeilijk uitvoerbaar (23 juni 2011)
Compromis over rituele slacht (video) (22 juni 2011)
'Dier dat lijdt bij slacht alsnog verdoven' (22 juni 2011)
Onverdoofd slachten mag van PvdA-leden (19 juni 2011)
Op de bres voor ritueel slachten (15 juni 2011)
PvdA erkent fout bij besluit rituele slacht (11 juni 2011)
Koosjer moet 'Ekoosjer' worden (1 juni 2011)
D66: geen verbod onverdoofd ritueel slachten (30 mei 2011)
Ruim helft Nederlanders wil invoerverbod ritueel vlees (18 april 2011)
Dreiging blanco stem om rituele slacht (15 april 2011)
Regering: onverdoofd slachten betekent extra leed (13 april 2011)
Bezorgdheid over verbod rituele slacht - film - (13 april 2011)
'Ritueel geslacht dier voelt pijn' (13 april 2011)
Opperrabijnen doen oproep aan Nederlandse politiek - radiofragment (12 april 2011)
CDA wil hoorzitting over ritueel slachten (12 april 2011)
Joodse Gemeente vraagt politiek om behoud ritueel slachten (11 april 2011)
'Einde onverdoofd ritueel slachten' (7 april 2011)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over ritueel slachten 

 

Bron: ANP

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl