Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

MKZ: 'Controle op vleesinvoer niet goed'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
06 augustus 2007 09:41 uur
MKZ: 'Controle op vleesinvoer niet goed'

BRUSSEL - De Europese Unie moet passagiers die de EU binnenkomen, beter controleren op vlees en andere producten die het mkz-virus kunnen binnenbrengen. Dat vindt Europarlementslid Jan Mulder (VVD).

'Als ik de VS of Australië binnenkom, word ik uitgebreid gecontroleerd en moet ik allerlei formulieren invullen. In de EU is daar allemaal geen sprake van.' Mulder noemt het opvallend dat de besmettelijke dierziekte opnieuw is opgedoken in Engeland, net als in 2001.

Gewaarschuwd
Mulder is verder erg benieuwd welk type MKZ-virus wordt vastgesteld. Hij hoopt niet dat het om een Zuid-Amerikaans type gaat. De VVD'er heeft meerdere keren gewaarschuwd voor besmet rundvlees uit Brazilië.

Lees ook:
Brits vlees in de ban door mkz
Feiten over mkz
Schotland wil einde exportverbod vlees

Vogelgriephonden Schiphol ruiken vlees (9 juli 2007)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over mkz
Alle berichten over Jan Mulder
Alle berichten over Brits vlees

Links:
Laatste MKZ-nieuws via Brits ministerie van Landbouw Defra

Laatste MKZ-nieuws via The Pigsite.com

EU-website Jan Mulder

1 Reacties

Als importeur van door de Europese Unie GOEDGEKEURD hoogwaardig gekoeld Braziliaans rundvlees heb ik een paar vragen over Jan Mulder: Is Mulder op de hoogte van het bestaan van SANCO en OIE? Weet Mulder eigenlijk wel wat SANCO en OIE doen om dierziektes te vermijden? Is Mulder wel eens in Brazilië geweest? Weet Mulder dat voedselschandalen in Brazilië zo goed als onbekend zijn omdat ze daar niet die gevaarlijke intensieve landbouwmethodes toepassen die Mulder en zijn vriendjes juist zo mooi vinden? Is Mulder vergeten dat de EU bijna failliet is gegaan aan de protectionistische plannen van Mansholt? Zou Mulder het vreemd vinden dat ik de schade die hij voor mijn bedrijf veroorzaakt met zijn populistische leugens, op hem ga verhalen? Zou Mulder het erg vinden als ik zijn belangenverstrengeling met de Ierse veehouders zou openbaren? Is het niet beter dat - om insleep van MKZ door toeristen te voorkomen - dat we het toerisme afschaffen? Of nog beter, we ruimen alle dieren buiten Europa die MKZ en concurrentie kunnen veroorzaken. Dan kunnen de Ieren hun prijzen verdrievoudigen in plaats van alleen maar verdubbelen en zal Mulder vast en zeker weer herkozen worden.
Jack van Messel @ 08-08-2007 08:59 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl