Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Minder Deens vlees naar Japan

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
24 januari 2007 14:06 uur
Minder Deens vlees naar Japan

KOPENHAGEN - De Deense varkensvleesindustrie heeft vorig jaar op de Japanse markt terrein verloren aan de Verenigde Staten.

Het exportvolume van de Denen daalde ten opzichte van 2005 met 41.000 ton naar 180.000 ton. Dat heeft brancheorganisatie Danish Meat Association (DMA) bekendgemaakt. Volgens de DMA is het marktverlies veroorzaakt door de lage dollarkoers. Bovendien zette Denemarken in 2005 en 2005 veel vlees af in Japan vanwege de angst voor vogelgriep en de BSE in de VS.

De Deense vleesexport naar Rusland is overigens sterk gegroeid. De export ging van 103.000 naar 185.000 ton. Denemarken profiteerde vooral van de mkz in Brazilië. 
De Russen zijn buiten de EU de grootste afnemers geworden van de Deense verwerkers.
De opbrengst op de Japanse markt is echter nog wel steeds veel groter dan in Rusland. Het exportvolume in Rusland leverde krap 300 miljoen euro op. Japan betaalde tegen de 580 miljoen euro.

Binnen de EU handhaafde de Duitse markt zich als de grootste afnemer met een volume van 450.000 ton. Dat was niettemin 16.000 ton minder dan in 2005. Groot-Brittannië importeerde daarentegen weer iets meer. Met een groei van 11.000 ton belandde het Britse volume op 340.000 ton.

In totaal werd door de Denen in de EU 1,275 miljoen ton afgezet. Dat was een paar duizend ton meer. Buiten de EU was het totale exportvolume 1,85 miljoen ton (plus 11.000 ton). De waarde van de export steeg met 6 procent naar 3,8 miljard euro.

Bron: Correspondent Wim Verseput

"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl