DEN HAAG – Werkgevers en particulieren die met illegalen werken, onder meer in de vleessector, hebben vorig jaar in totaal 26 miljoen euro aan boetes betaald.
Dit blijkt uit een evaluatie die staatssecretaris Van Hoof van Sociale Zaken en Werkgelegenheid aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. De doelstellingen van de bestuurlijke boete zijn gehaald, schrijft Van Hoof.
Sinds 1 januari 2005 krijgen werkgevers die buitenlandse werknemers in dienst hebben zonder dat zij daarvoor een tewerkstellingsvergunning hebben aangevraagd een boete van 8.000 euro per illegale werknemer. Voor particulieren bedraagt de boete 4.000 euro. Deze bedragen zijn aanzienlijk hoger dan vroeger.
De vleessector was een van de sectoren die vorig jaar de speciale aandacht had van de AID. In enkele slachterijen werden illegalen aangetroffen.





