Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Mexicaanse griep: de gevolgen voor uw bedrijf

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
06 augustus 2009 11:58 uur
Mexicaanse griep: de gevolgen voor uw bedrijf

DOETINCHEM -  In maart 2009 werd de Mexicaanse griep voor het eerst gesignaleerd. De verwachting is dat het aantal griepgevallen zal toenemen. Wat betekent dit voor uw bedrijf? Wat kunt u er tegen doen? 

  • Bepaal uw kritieke functies: wat mag er niet stil komen te liggen in uw onderneming? Welke werknemers en voorzieningen zijn hiervoor nodig? Zorg er bijvoorbeeld voor dat werknemers van elkaar (kritieke) taken kunnen overnemen.
  • Welke producten of diensten van anderen heeft u echt nodig? Vraag aan uw leverancier of zij u ook tijdens de grieppandemie kunnen blijven leveren. Houd voorraden zoveel mogelijk op peil.
  • Bepaal of u ook tijdens de grieppandemie aan de vraag van uw klanten kunt voldoen. 
  •  Bedenk ook wat de grieppandemie voor uw financiële situatie kan betekenen. Denk aan de kosten van vervanging van zieke werknemers betalen?
  • Mocht u problemen verwachten bij betalingen aan uw leverancier of bank, neem dan tijdig contact op om de situatie en mogelijkheden te bespreken.

    Preventie
  • Signaleer griep tijdig. Hiermee wordt de kans verkleind dat anderen worden besmet.
  • Laat zieke werknemers altijd thuisblijven en stuur ze naar huis zodra ze griepverschijnselen op het werk vertonen.
  • Beperk de verspreiding door onder andere een goede hygiëne. Ook kunt u maatregelen nemen om persoonlijke contacten te verminderen door bijvoorbeeld het handen schudden te vermijden of flexibele pauzes in te voeren.
  • Was regelmatig uw handen met water en zeep. Droog uw handen met een papieren handdoekje of een stuk keukenrol dat u na gebruik weggooit.
  • Handen wassen is belangrijk voor het eten en na het hoesten, niezen of snuiten.
  • Raak uw mond, neus of ogen zo min mogelijk aan.
  • Gebruik papieren zakdoekjes bij het hoesten of niezen. Gooi uw zakdoek vervolgens weg. Nies of hoest niet in de richting van een ander.
  • Maak voorwerpen zoals deurklinken en andere oppervlakken regelmatig schoon. Gebruik hiervoor schoonmaakmiddel en handwarm water. Denk hierbij ook aan uw pinapparaat.
  • Zorg voor voldoende ventilatie.

    Meer informatie: bekijk de websites: RIVM of ministerie van VWS.

Stem ook mee met onze nieuwe stelling:
"In mijn bedrijf zijn al veel maatregelen genomen tegen de Mexicaanse griep" Stem mee!

Lees ook:
'Zieke' poster Peta bij ziekenhuis (30 juni 2009)
Smithfield niet bron varkensgriep (15 mei 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over de Mexicaanse griep

1 Reacties

Pin my tail and call me a donkey, that rlealy helped.
Sundance @ 12-12-2011 08:44 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl