Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Marinade vermindert kankerverwekkende stof

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
06 augustus 2008 11:05 uur
Marinade vermindert kankerverwekkende stof

CHICAGO - Vleesmarinades kunnen de vorming van kankerverwekkende heterocyclische amines (hca's) sterk verminderen. Dat blijkt uit Amerikaans onderzoek.

Wetenschappers van Kansas State University legden biefstuk gedurende een uur in drie verschillende marinades die in de winkel verkrijgbaar zijn.

De biefstuk werd vervolgens gegrild op 200 graden Celsius. Bij de Caraïbische marinade bleek de reductie met 88 procent het hoogst, gevolgd door de kruidenmarinade (72 procent en de 'Zuidwestmarinade' (57 procent).

De onderzoekers vonden in de marinades polyfenolische antioxidanten als 'carnosic acid, carnosol en rosmarinic acid', zo blijkt uit het onderzoek. In de Caraïbische marinade, die zorgde voor de hoogste reductie, zat het hoogste gehalte aan die stoffen.

Lees ook:
Marinade voorkomt vorming ongezonde stofjes uit cholesterol (4 juli 2006)

Oregano-olie doodt salmonella in kipfilet (27 vovember 2007)

Rozemarijn verlengt houdbaarheid vlees (22 juni 2006)

 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl