Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Marel ontwikkelt meer machines voor kant-en-klaar

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
02 december 2009 09:58 uur
Marel ontwikkelt meer machines voor kant-en-klaar

REYKJAVIK – Vleesmachinebouwer Marel wil in de komende jaren machines ontwikkelen voor industrieel geproduceerde convenience met een ambachtelijke uitstraling.

Dat zegt directeur Theo Hoen in het vakblad Meat & Co.

West-Europa vormt met een omzetaandeel van 60 à 70% veruit de belangrijkste markt van Marel.

‘Met Stork Poultry Systems, Marel Fish Systems, Marel Meat Systems en Townsend Further Processing richten we ons op respectievelijk de vier industriesectoren pluimvee, vis, rood vlees en further processing. Voor losse machines en apparatuur houden we de vaak al decennialang gevestigde merknamen zoals AEW Delford, Scanvaegt en Carnitech aan’, vertelt Hoen.

Crisis
Last van de crisis heeft Marel naar eigen zeggen niet. 'Marel zit in een markt die 6 tot 8% groeit’, aldus Hoen. ‘De voedselverwerkende industrie heeft gelukkig niet zoveel last van de economische crisis als bedrijven in andere sectoren’, stelt hij.

Goedkoper
‘Consumenten kopen hooguit goedkopere producten, maar dat werkt in ons voordeel omdat producenten juist dan garen spinnen bij onze apparatuur. De meeste problemen ervaren wij bij de grote projecten, waarvoor de klanten nog steeds moeilijk geld los kunnen krijgen.’

Lees ook:
Twee Nederlanders in vierkoppige directie Marel (24 november 2009)
Theo Hoen (Marel) denkt aan groei (25 maart 2009) 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl