Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Maand ongezond gegeten: 6 kilo kwijt

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 maart 2006 11:15 uur
Typisch Tsjechisch: veel vlees en koolhydratenPRAAG - De 125 kilo wegende Karel Gustav Bozan uit Praag is in een maand tijd zes kilo afgevallen door alleen maar 'ongezonde' Tsjechische gerechten te eten.

Het experiment werd gehouden als 'stunt' bij het uitkomen van de film 'Super Size Me' in Praag. De Tsjech at een maand lang alleen maar typisch Tsjechische gerechten met veel meel- en vleesproducten in plaatselijke cafés, cafetaria's en snackketen. Vers fruit en groenten waren taboe, hij mocht niet sporten, maar mocht wel bier drinken. Na een maand bleek Bozan zes kilo te zijn afgevallen.

Arts en oud-Olympiër Lukas Pollert (kano) zet overigens wat kanttekeningen bij het experiment. 'Een persoon van 125 kilo valt in de eerste periode altijd gemakkelijker af. Bovendien heeft Bozan normale maaltijden gegeten en zich niet zoals Spurlock volgepropt met buitensporigen porties.'

Bozan zegt het experiment 'heel erg gewaardeerd' te hebben.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl