Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Koe met BSE in slachthuis Vion

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
03 september 2010 16:17 uur
Koe met BSE in slachthuis Vion

DEN HAAG - Voor het eerst in ruim twee jaar is er weer een koe aangetroffen die de gekkekoeienziekte BSE had. Dat gebeurde in een slachthuis van Vion in Tilburg.

Volgens demissionair minister Gerda Verburg (Landbouw) is het echter niet verontrustend, omdat dit soort besmettingen vanzelf bij de standaardtest naar boven komen. Elke koe van vier jaar en ouder die wordt aangeboden aan een slachthuis, wordt onderzocht. Bij jongere koeien is nog nooit BSE aangetroffen.

Vlees

Als het monster positief is, wordt het beest apart gehouden tot de uitslag van een laboratoriumtest er is. Deze procedure voorkomt dat het vlees van een mogelijk besmette koe in de voedselketen terechtkomt. In Nederland werden vorig jaar in totaal 405.000 runderen getest op BSE.

Het laatste geval van BSE in Nederland was in mei 2008. Bovine Spongiforme Encephalopathie (BSE) openbaarde zich in 1997 voor het eerst in ons land. Het veehoudersbedrijf waar de nu besmette koe vandaan kwam, wordt in de gaten gehouden. Verburg wees er echter wel op dat BSE niet besmettelijk is.

Het Centraal Veterinair Instituut in Lelystad verwacht dat er in Nederland in de komende jaren af en toe een besmette koe zal opduiken. Besmet vlees mag niet worden gegeten, omdat mensen daardoor mogelijk de ziekte van Creutzfeldt-Jakob kunnen krijgen, de menselijke variant van BSE.

Lees ook:
BSE-koe in Tsjechië (31 maart 2009) 

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over BSE

Bron: ANP

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl