Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Klink komt niet aan prijs (on)gezonde voeding

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
22 juli 2009 15:53 uur
Klink komt niet aan prijs (on)gezonde voeding
DEN HAAG - Minister Klink (VWS) grijpt niet in op de prijs van (on)gezonde voeding. Hij wil de keuze van mensen voor wat ze eten niet beïnvloeden door prijsmaatregelen.

Uit onderzoek van de Vrije Universiteit blijkt dat niet bewezen is dat prijsmaatregelen (duurder maken ongezonde voeding, goedkoper maken van gezonde voeding) effectief zijn. Prijs speelt echter wel een rol bij de keuze voor producten, aldus de onderzoekers. 

Maatregelen die wel kansrijk lijken, zijn maatregelen die bedrijfsleven, maatschappelijke organisaties en consumenten zelf kunnen nemen, aldus Klink.

Geen volumekorting ongezonde voeding
Klink vindt dat zij moeten nagaan welke bijdrage zij kunnen leveren aan het makkelijker maken van een gezonde keuze. Zij hebben hierin allemaal hun eigen verantwoordelijkheid.

Volgens Klink kunnen kansrijke maatregelen zijn: ongezonde producten niet goedkoper maken bij grotere verpakkingen (volumevoordeel is er nu vaak wel) en gezonde producten vaker in de aanbieding doen.

Lees ook:
Intelligent bord tegen overgewicht (13 juli 2009)

Bekijk ons nieuwsoverzicht voor:
Alle artikelen over vettax

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl