Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Kijkdag Friesland Vlees: 'mooi spul al weg' (foto's)

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
07 mei 2009 14:37 uur
LEEUWARDEN – ‘Die Polen hebben het mooiste spul er al uitgehaald’, concludeerde een bezoeker van de eerste kijkdag, donderdag bij Friesland Vlees, teleurgesteld. Eigenlijk kwam hij voor een krattenwasmachine, maar wat er staat is te oud en te gedateerd.

De kijkdag (ook vrijdag 8 mei) is onderdeel van de online-veiling van de inventaris van de ooit zo roemruchte slachterij. Online bieden kan tot maandag 11 mei.

De bezoekers die kwamen voor een krattenwasmachine zijn van Jaarsma koel- en vriestransport in Hoogeveen. Het bedrijf heeft ook een krattenwasafdeling, Cratewash.
Zij zijn een van de vele diverse belangstellenden die op zoek zijn naar een koopje. ‘We hadden ook nog wel op een transportband willen bieden, maar die zijn te smal.’ Het gezelschap heeft het dan ook snel gezien.

Opkoper
Dat geldt niet voor vleesmachineopkoper John van der Zanden uit Sint-Oedenrode. Hij struint al dit soort veilingen in heel Europa af om machines op te kopen. ‘Ik koop het op en verkoop het meteen weer door. Het meeste aan bedrijven in het buitenland.’ Hoewel hij al veel machines van zijn gading heeft gezien, is hij vandaag bijzonder geïnteresseerd in een koelinstallatie. ‘Ik ga zeker bieden, zegt Van der Zanden.

Slachthaken
Jelte Antonides van Slachterij Zuidbroek is daar nog niet zeker van. Hij slacht zo’n vijftig dieren in de week (‘van alles wat) en kijkt vooral naar slachthaken. ‘Ik heb nog ruimte voor uitbreiding van de hakencapaciteit, dus wie weet vind ik hier wat.’

Nieuwsgierigen
Naast gerichte belangstelling, zoals kleinere slachtbedrijven, lopen er ook veel andere nieuwsgierigen rond in de voormalige slachterij. Een akkerbouwer bijvoorbeeld. ‘Je weet nooit waar je tegen aan loopt.’ Of twee mannen van een groenten- en fruitbedrijf. ‘We kijken wat er in het randgebeuren op te kopen is. Machines zijn we niet in geïnteresseerd, meer in het gereedschap en ander toebehoren.’

Oost-Europa

De meeste belangstellenden verwachten overigens dat de slachtlijnen, -haken en vleesmachines in Oost-Europa zullen eindigen. 'Het spul wat er nog staat is verouderd, maar in Oost-Europa is het nog goed te gebruiken', zegt een bezoeker.


Download hier de brochure

Lees volgende maand (juni) in het vakblad Meat & Meal een uitgebreid verslag van de kijkdagen bij Friesland Vlees.

Lees ook:
Unieke veiling machines Friesland Vlees (+foto's) (28 april 2009)
Ex-slachter Friesland Vlees: 'Ze zijn genaaid' (28 april 2009)
Polen halen Friesland Vlees leeg (3 maart 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Friesland Vlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl