Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Keurslagers stoppen met vlees onverdoofd gecastreerde biggen

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
19 juni 2007 14:04 uur
Keurslagers stoppen met vlees onverdoofd gecastreerde biggen

SLAGERSWERELD - De Keurslagers, Hema en Unox sluiten zich aan bij de belofte van alle Nederlandse supermarktketens om vanaf 1 januari 2009 geen vlees meer te gebruiken van biggen die onverdoofd gecastreerd worden

Dat meldt de dierenwelzijnsorganisatie Wakker Dier op haar website. De vereniging merkt op dat alle bedrijven zullen omschakelen waartegen de castratiecampagne gevoerd werd. Olvarit verwerkt momenteel al Spaans vlees van niet-gecastreerde biggen. Mora, Johma en de diervoederfabrikanten willen zich nog niet vastpinnen op een datum, maar overwegen eveneens maatregelen. In Nederland worden op dit ogenblik nog zeven miljoen biggen onverdoofd gecastreerd in hun eerste levensweek om de onsmakelijke berengeur tegen te gaan.

De castratiecampagne was gericht op de supermarkten omdat zij eisen kunnen stellen aan de vleesleveranciers.

Bron: NULL

"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl