Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Kabinet wil vleesalternatieven onderzoeken

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
06 juli 2009 11:28 uur
Kabinet wil vleesalternatieven onderzoeken

DEN HAAG - Het kabinet wil onderzoek laten doen naar alternatieven voor vlees en zuivel. Dat staat in de Nota Duurzaam Voedsel die Gerda Verburg, minister van LNV, vorige week presenteerde.

Volgens de Nota wordt door de groeiende welvaart wereldwijd steeds meer vlees- en zuivelproducten geproduceerd.

'De productie en consumptie van zuivel en vlees leggen een grote druk op het milieu. Een ongebreidelde groei zou grote gevolgen hebben voor het mondiale ecologische systeem', zo staat in de Nota.

Algen, insecten
Volgens LNV moet er worden gekeken naar duurzamere productiemethoden van zuivel en vlees en naar alternatieve eiwitbronnen zoals insecten, algen of kweekvlees.

Daarnaast is verder onderzoek nodig om de marktkansen van alternatieve eiwitbronnen in kaart te brengen.

LNV heeft zes miljoen euro beschikbaar gesteld om het onderzoek te financieren. Het geld is afkomstig uit het Programma Innovaties Eiwit Ketens.

'Voorop staat dat het kabinet consumenten niet wil dwingen tot het eten van minder vlees. Maar er wordt wel een actief beleid gevoerd om de kennis en het bewustzijn van consumenten te vergroten om hen zo te verleiden om voor duurzamer voedsel te kiezen', zo staat in de Nota.

Bekijk de Nota Duurzaam Voedsel

Lees ook:
Vleessector erkent belang duurzaam vlees (2 juli 2009)

Bekijk ons nieuwsoverzicht voor:
Alle artikelen over duurzaamheid

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl