Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Joodse Gemeente vraagt politiek om behoud ritueel slachten

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
6 reacties
11 april 2011 10:00 uur
Joodse Gemeente vraagt politiek om behoud ritueel slachten

AMSTERDAM - De Joodse Gemeente Amsterdam protesteert in een brief aan premier Rutte tegen een verbod op ritueel slachten. Woensdag debatteert de Kamer over de kwestie. 

De gemeenschap beschouwt het verbod als een ernstige beperking van haar vrijheid en noemt dit onacceptabel. Een verbod op ritueel slachten zou voor joden praktische problemen opleveren. Als er geen koosjer vlees beschikbaar is, mogen ze niet niet-koosjer vlees eten. 'Het is of koosjer of het mag niet gegeten worden', zo staat in de brief, die ook naar de fractievoorzitters in de Tweede Kamer is gestuurd.

Sjocheet

De Joodse Gemeente Amsterdam is de enige joodse gemeenschap in Nederland die nog een ritueel slachter in dienst heeft, een zogeheten sjocheet. Hij slacht maandelijks rond de tweehonderd koeien en kalveren. Een fractie van het aantal dieren dat landelijk wordt geslacht, aldus de brief. Bovendien moeten de joden hun koosjere vlees bij een verbod in Nederland voortaan uit het buitenland halen. 'Dit is symboolpolitiek, gemakkelijk scoren over onze rug.'

Ook moslims protesteren tegen een mogelijk verbod. Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) vindt een verbod strijdig met de vrijheid van godsdienst. Bovendien is er in de islamitische traditie oog voor het dierenwelzijn en worden dieren bij de slacht zo min mogelijk leed toegebracht, aldus het CMO. Het contactorgaan praat eind deze maand met moslimorganisaties uit buurlanden om te komen tot een Europesee halalstandaard voor het ritueel slachten van dieren. Het CMO wijst erop dat Nederland op dit moment een grote exporteur van halalvlees is. Door een verbod op ritueel slachten zou Nederland dit vlees moeten gaan importeren.

In de Tweede Kamer lijkt er een meerderheid voor een verbod op het onverdoofd ritueel slachten van dieren, zo bleek donderdag. PvdA, PVV, SP, GroenLinks en D66 steunen woensdag waarschijnlijk het voorstel van Marianne Thieme van de PvdD om een einde te maken aan deze vorm van slachten.

Bron: Novum

6 Reacties

Ik ( ongelovige Nederlander) help een slager tijdens slacht"feest" dagen. Het is goed verdienen en eerlijk gezegd een gezellige dag. Echter moet ik soms mezelf even afsluiten als ik een lammetje hoor schreeuwen/gorgelen. Afgelopen jaar was het de vijfde keer. Het gaat niet altijd netjes en de dierenarts loopt er alleen met een keurmeester. Beide zijn te druk om overal op te letten. Het is druk en hectisch. Maar ik weet zeker dat als de tweede kamer dit zouden zien, het verbod er direct komt.
Gerwin @ 11-04-2011 10:58 uur
En waarom mag het dier niet eerst verdoofd worden, zodat het slachten op een humane manier gebeurd. Het verbloeden kan daarna ook nog met een halssnede. Ik ben zelf slager en vind het dat een dier niet onnodig hoeft te lijden en stress te ondervinden. De kwaliteit van het vlees wordt er niet beter op. In Nederland hebben we het dierwelzijn hoog in vaandel. Denk hierbij aan het houden van varkens en runderen. Alles moet in dit kader tip top in orde zijn gedurende het leven van een dier. Zorg er dan ook voor dat het doodgaan van zo dier ook zo snel en pijnloos gebeurd in Nederland. Helaas heb ik zelf kunnen aanschouwen dat het ritueel slachten niet past in het plaatje van dierwelzijn. En dan praat ik nog niet eens over kantelboxen waar runderen in een onnatuurlijke houding (waar en rund al tegen probeert te vechten) op hun rug liggen voordat ze gedood worden. We leven anno 2011 en niet in de middeleeuwen. Een kleine aanpassing van de praktische kant van de goddienst, zonder het fundamenteel te wijzigen kan toch wel?
Martin @ 11-04-2011 14:36 uur
Nu, ook ik ben slager en kok.
Gelukkig zal ik en veele kollegas van mij zijn als dit "dierenonvrindelijke" slachten verboden word.
Walter Oprée @ 11-04-2011 15:00 uur
Zowel de Joodse als de Islamitische religies zullen enigszins met de geest van de tijd mee moeten gaan. Anno 2011 zijn er voldoende technieken voorhanden om een een dier op een Koshere dan wel een Halal manier te slachten. Een van de redenen waarom er onverdoofd geslacht moret worden vanuit die religies is dat het dier gezond en wel op de slachtplaats aankomt. Dit feit is ondermeer achterhaald door de talloze veterinaire keuringen die het dier vooraf en achteraf ondergaat. De voedselveiligheid is hiermee voldoende geborgd. Verdoofd slachten onder Rabbinaal dan wel Imam toezicht is naar mijn mening heel goed mogelijk in deze tijd waarbij de religieuze normen en waarden volledig in tact blijven.
ijsbrand Velzeboer @ 11-04-2011 16:34 uur
dan gaan ze toch terug naar het land waar ze van daan kommen als het daar wel mag nederland moet een voor beeld nemmen aan buurland be daar mag het niet meer daar zegen hier gelden regels
en dit is er een van staat het je niet aan op rotten naar eigen land
ze haden het 10 jaar terug al moeten doen ze lijden erg veel en veel te veel stres en dat mag allemaal ex slachter van weyl
snake @ 11-04-2011 17:51 uur
Een aanpassing aan de tijd is best mogelijk. Het belangrijkste bij het slachten van de dieren is het verbloeden. Dit kan bij toezicht door een iman of rabbie ook goed gebeuren terwijl het dier al bedwelmd is.
corke @ 11-04-2011 19:11 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl