Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Oud-eigenaar Verstegen onderscheiden

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
05 mei 2011 11:20 uur
Oud-eigenaar Verstegen onderscheiden

ROTTERDAM -  De voormalig eigenaar van Verstegen Spices & Sauces BV te Rotterdam en DP&S te Tiel kreeg de onderscheiding ‘Ridder in de Orde van Oranje Nassau’ afgelopen vrijdag uitgereikt door Burgemeester Aboutaleb in de Burgerzaal van het stadhuis in Rotterdam.

Burgemeester Aboutaleb prees Jan Driessen als grote inspirator in maatschappelijk en sociaal economisch ondernemerschap. 'U heeft mensen laten groeien in hun eigenwaarde. Ik heb dat met eigen ogen kunnen zien bij een bedrijfsbezoek aan Verstegen in Rotterdam. Daarnaast acht u het milieu belangrijker dan kortstondige winstgevendheid. Met inkoopprojecten van uw grondstoffen in Indonesië heeft u zorg gedragen voor een verbetering van inkomen van zowel mannen als vrouwen daar ter plaatse. Dat is de beste vorm van ontwikkelings-samenwerking. Inmiddels heeft u de bedrijven overgedragen aan uw zoons. Ik heb waargenomen dat die in goede handen zijn gekomen', aldus Aboutaleb.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl

Nieuws op uw eigen site

Wilt u de nieuwskoppen van Vleesmagazine.nl ook op uw website of intranet plaatsen? Dat kan eenvoudig en automatisch.