Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Importban varkensvlees niet voor Nederland

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
06 mei 2009 12:10 uur
Importban varkensvlees niet voor Nederland

ZOETERMEER – Rusland en China laten nog steeds varkensvlees uit Nederland toe. Wel houden ze de mogelijkheid open om de grenzen te sluiten als zij risico's zien in verband met de Mexicaanse griep.

Alleen de Verenigde Arabische Emiraten hebben een importverbod ingesteld op Nederlands varkensvlees. Reden is de vondst van Mexicaanse griep in ons land, meldt het Veterinair Informatie Punt (VIP) in Zoetermeer.

Eerder zou het VIP volgens het Agrarisch Dagblad hebben gezegd dat Rusland en China de grenzen hadden dichtgegooid voor Nederlands varkensvlees.

Dit berust volgens woordvoerster Peggy van der Zanden op een misverstand. Export naar Rusland en China is volgens haar nog steeds mogelijk. In Nederland is Van Rooi Meat de enige slachterij die varkensvlees naar Rusland mag exporteren.

Overdreven
Een aantal landen reageert zeer overdreven na de uitbraak van Mexicaanse griep, ook wel varkensgriep genoemd. In Libanon worden bijvoorbeeld alle vrachten varkensvlees die afkomstig zijn uit landen waar de Mexicaanse griep is gevonden, vernietigd. Egypte kondigde eerder al de slacht aan van alle 300.000 varkens in het land.

In Afghanistan is het enige varken dat het land rijk is, in quarantaine geplaatst.

Kritiek
Rusland, China en achttien andere landen sloten de grenzen voor varkensvlees uit diverse landen. Dit levert veel kritiek op. De wereldhandelsorganisatie WTO, diverse agentschappen van de Verenigde Naties, de werelddierengezondheidsorganisatie OIE en de wereldgezondheidsorganisatie WHO veroordelen de landen die de import van varkensvlees verbieden.

Er is geen bewijs bestaat dat de Mexicaanse griep via vlees kan worden verspreid.

Zestien vragen en antwoorden over varkensvlees en varkensgriep

Lees ook:
'Griep is begonnen in slachterij' (6 mei 2009)
Twintig landen verbieden varkensvleesimport (5 mei 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over varkensgriep

1 Reacties

Thank you very much for the correction!
Boris Sviderski @ 06-05-2009 14:25 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl