Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Hoorzitting Barometer Duurzame Slager

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 augustus 2010 15:08 uur
Hoorzitting Barometer Duurzame Slager

BREUKELEN – Stichting Milieukeur (SMK) houdt een openbare hoorzitting over de Barometer Duurzame Slager. Op 16 september kunnen geïnteresseerden hun zegje doen.

De Koninklijke Nederlandse Slagersorganisatie (KNS) heeft de Barometer Duurzame Slager in het leven geroepen. Het instrument moet ervoor gaan zorgen dat de 'nieuwe slager' zich kan onderscheiden in duurzaam ondernemen. Zowel wat betreft het vlees als de bedrijfsvoering. Een slager die aan een aantal criteria voldoet kan zich laten certificeren.

Criteria

SMK ontwikkelde in 2010 het concept certificatieschema voor de Barometer Duurzame Slager en nodigt betrokkenen en geïnteresseerden graag uit voor een hoorzitting. Het doel van de bijeenkomst is dat het College van Deskundigen Agro/Food zich een goede mening kan vormen over de aansluiting van de criteria op de praktijk. Ingebrachte opmerkingen worden betrokken bij de definitieve vaststelling van het certificatieschema.

De hoorzitting Barometer Duurzame Slager vindt plaats op donderdag 16 september 2010 om 9.30 uur in Hotel Van der Valk, Stationsweg 91, 3621 LK Breukelen, telefoon: 0346-265888. Men kan zich voor deze bijeenkomst aanmelden per e-mail (smk@smk.nl) of per fax. Twee weken voor de hoorzitting ontvangt men het concept certificatieschema Barometer Duurzame Slager en de routebeschrijving.

Lees ook:
Barometer Duurzame Slager nieuw instrument KNS (8 juni 2010)
Seminar over duurzaam voedsel (18 maart 2010)
Friesland wil ambachtelijk keurmerk (22 februari 2010)
Groothedde levert tussensegment aan SdB, Plus en C1000 (9 februari 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over duurzaamheid

 

 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl