Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Hersens krimpen door tekort B12

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
5 reacties
18 september 2008 10:24 uur
Hersens krimpen door tekort B12

OXFORD – Hersenen van mensen die een tekort hebben aan vitamine B12, kunnen zes keer eerder krimpen dan van mensen die geen tekort hebben. Vlees is een belangrijke leverancier van B12.

De link werd gevonden door wetenschappers van Oxford University.

Tests
Voor het onderzoek werden 107 mensen tussen de 61 en 87 jaar lichamelijk onderzocht. Ook ondergingen ze geheugentesten en hersenscans. Vijf jaar later werden ze weer onderzocht. Toen bleek dat de personen met een B12-tekort meer kans hadden op kleinere hersenen.

Opletten
Vitamine B12 zit uitsluitend in dierlijke producten zoals melk, melkproducten, vlees, vleeswaren, vis en eieren. Daarom moeten vooral vegetariërs en veganisten opletten dat ze voldoende vitamine B12 krijgen.

Gevolgen
Een tekort aan B12 wordt pas na lange tijd merkbaar, maar leidt uiteindelijk tot een vorm van bloedarmoede en neurologische gevolgen zoals tintelingen in de vingers, geheugenverlies, coördinatiestoornissen en spierzwakte in de benen.

Lees ook:
Soja vermindert aantal spermacellen (25 juli 2008)
Tofu tast geheugen aan (15 juli 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over onderzoeken

5 Reacties

Daarom zien die vegetariers er zo wit uit!!!!
Jan Kruger @ 18-09-2008 15:26 uur
als vlees niet goed verteerd wordt en vervolgens niet omgezet kan worden in lichaamseigen stoffen dan is het meer ballast dan voeding voor het lichaam; per bloedgroep heeft men andere enzymen die de eiwitsplitsing verzorgen. de vetsplitsing,emulgatie is een ander hoofdstuk de mineralen zijn erg belangrijk uit vlees;
maar als je ze niet uit t voedsel op kunt nemen(bij anorexia bv)omdat je gestressed bent of je eetlust je vergaat door t gedrag van je tafelgenoot
dan blijven de schadelijke eindproducten het enige dat je aan een vleesmaaltijd overhoudt.meestal kadaverine...... t woord spreekt voor zich. men ontleent dan meer energie aan de interactie met de omgeving dan aan de maaltijd zelf; ook drank gaat de calorienbehoefte aanvullen maar zonder de voedingswaarden......etc etc
ju dith @ 19-09-2008 23:38 uur
veggies zijn vaak wit omdat ze geen zuurstof vast kunnen houden door ijzergebrek;
adem oefeningen ,buitenwerk en sport helpen dan iets;
en de air-active therapie v Airnergie
ju dith @ 19-09-2008 23:42 uur
Wat hierboven staat klopt niet omdat vitamine b12 in eerste instantie alleen aangemaakt wordt door micro-organismen die in het oppervlaktewater leven en aangezien wij dat niet meer drinken krijgen we dat dus niet meer binnen. Vitamine b12 zit dus niet alleen in dierlijke producten.
richard @ 09-12-2009 09:42 uur
Dieren kunnen net als mensen geen vitamine b12 aanmaken. De enige reden dat dieren vitamine b12 bij zich dragen is omdat ze nog steeds oppervlaktewater of voedsel eten of drinken waar de micro-organismen die b12 aanmaken nog inzitten.
richard @ 09-12-2009 09:50 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl