Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Herman Vocking overleden

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
20 maart 2009 09:55 uur
Herman Vocking overleden
UTRECHT - Herman Vocking (81), de zoon van de bedenker van de donkere Vocking-leverworst, is overleden.

Dat meldt Slagerswereld. Herman Vocking had samen met zijn broer jarenlang de leiding over het Utrechtse Vocking Vleeswaren.

Onder hun leiding werd de donkere (bak)leverworst landelijk bekend, onder meer door de campagne 'It's Vocking Delicious'.

Varkensslachterij
Herman Vocking was de zoon van H.N.A Vocking die in 1891 Varkensslachterij H.N.A. Vocking oprichtte. De ambachtelijke slagerij was gevestigd aan de Steenweg.

Deze sloot in 1985 waarna het bedrijf zich geheel ging toeleggen op de productie van vleeswaren en als grossier voor de plaatselijke horeca. 

Geheim recept
Vocking BV is een familiebedrijf dat vier generaties teruggaat. Samen met zijn broer Richard nam Herman de leiding van het bedrijf over van zijn vader, net als het ruim honderd jaar oude geheime recept van de leverworst.

Het broodje Vocking is nog altijd een begrip in Utrecht.

Lees ook:
Broodje kebab is miljardenindustrie (9 februari 2009)
Varkens 'live' uitgebeend in museum (28 okotber 2008)
Pausworst eert bezoek Benedictus XVI (21 april 2008)

1 Reacties

het is een trieste dag. Vocking is echt delicious en gelukkig nu ook buiten Utreg te koop.
Frank @ 04-04-2009 18:11 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl