Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Hepatitis A door McDonald's-filiaal VS

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
20 augustus 2009 12:05 uur
Hepatitis A door McDonald's-filiaal VS
MILAN – Een Amerikaanse McDonald’s-vestiging wordt in verband gebracht met een uitbraak van hepatitis A. Het aantal gemelde besmettingen is opgelopen tot 18 en er lopen al drie aanklachten tegen de fastfoodketen.

Dat meldt het Health Department van Rock Island County. De uitbraak van het gevaarlijke virus vond in juli plaats in de McDonald’s-vestiging in Milan, in de staat Illinois.

Zo’n 32 besmettingen in west-Illinois en oost-Iowa worden in verband gebracht met deze vestiging, omdat ze in dit restaurant zijn geweest.

10.000 blootgesteld
Vorige maand kregen ruim 5300 mensen een inenting tegen hepatitis A. Volgens berekeningen, gebaseerd op bezoekersaantallen van het restaurant, zouden zeker 10.000 aan hepatitis A zijn blootgesteld.

Ondere de besmette mensen zijn twee medewerkers van de Mac. Een van de twee was op 16 juni al ziek. Zij bleek later hepatitis A te hebben. Het lijkt erop dat zij, terwijl ze besmet was, voor haar werk voedingsproducten in de vestiging heeft aangeraakt.

De vestiging werd 15 juli gesloten door het Rock Island Health Department en ging na een inspectie op 18 juli weer open.

Lees ook:
Mogelijk Listeria in vliegtuigmaaltijd (7 augustus 2009)
Grote Salmonella-recall in VS (24 juli 2009)
McDonald's blundert met poster (21 juli 2009)
Norovirus speelde Fat Duck parten (20 maart 2009)
Hepatitis A via supermarktvlees (7 januari 2008)

Zie ook:
HACCP-module

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over besmet vlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl