Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Henri houdt stamppot tegen het licht

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
25 november 2005 00:00 uur

DRUNEN – Producent van maaltijdcomponenten Henri BV uit Drunen heeft het assortiment stamppotten tegen het licht gehouden en de vetzuursamenstelling, het aantal calorieën en het zoutgehalte aangepast.

Het bedrijf heeft naar aanleiding van de discussie over de relatie tussen voeding en obesitas en hart- en vaatziekten een onderzoek laten doen door HAS Kennistransfer. Daarbij werd eerst een literatuurstudie gedaan naar criteria voor gezonde voeding en werden vervolgens de criteria van instanties als het Voedingscentrum verzameld. Bij Henri zelf werd vitamineonderzoek gedaan en werden de verwerkingsprocessen bekeken.

‘We blijven wel staan voor een Bourgondische smaak; de smaak staat voorop’, licht Els van Olphen van de afdeling marketing toe. Om die reden is de zuurkoolstamppot en de ham-preistamppot dan ook niet aangepast. Bij andere stamppotten werd bijvoorbeeld de hoeveelheid groenten vergroot tot minimaal 150 gram.

‘In de retail gebeurt er heel veel aan het gezonder maken van producten, maar de foodservice loopt nog wat achter’, aldus Van Olphen. Henri gebruikt een stoplichtensysteem om aan te geven hoe gezond de producten zijn. De onderneming gaat de resultaten delen met de klanten, foodservicebedrijven. Na de stamppotten wil Henri ook kijken of de samenstelling van andere productcategorieën kan worden verbeterd.

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl