Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Groeneweg wil traceerbaarheid biologisch varkensvlees vergroten

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
23 juli 2010 14:07 uur
Groeneweg wil traceerbaarheid biologisch varkensvlees vergroten

WAGENINGEN - De Groene Weg en Wageningen UR werken aan een systeem om de traceerbaarheid van biologisch varkensvlees te vergroten.

Ze werken samen met de Nederlandse Apparaten fabriek (Nedap) en Institute for Pig Genetics (IPG) aan het project Tivo, dat staat voor Traceerbaarheid en Identificatie van varkens in de Organische keten, zo meldt EVMI.

Doel is om de herkomst en kwaliteit van biologisch varkensvlees over de hele productieketen tot in het schap van de winkel te kunnen garanderen. Volgens de partners is zo'n garantie op dit moment nog niet te geven.

Vertrouwen
Met zo'n garantie kan de concurrentiekracht van de keten van biologisch varkensvlees uit Nederland worden versterkt. De partners verwachten daarmee het vertrouwen van zowel de consument als de retailer te vergroten en dus het marktaandeel.
 

DNA identificatie
Het opzetten van Tivo gaat ongeveer drie jaar duren. Er komt onder meer een technische infrastructuur gebaseerd op elektronische identificatie en DNA-identificatie.
De DNA-identificatie moet ervoor zorgen dat het stukje vlees in de winkel kan worden herleid naar het varken, het bedrijf van herkomst en de vader en moeder van het varken. 'Hiermee is de traceerbaarheid van het varkensvlees maximaal', aldus de partners.

Lees ook
EU-logo voor voorverpakte bioproducten
Dubbele omzet diervriendelijk vlees
 

Lees in ons nieuwsarchief:
Meer over diervriendelijk vlees
Meer over Groene Weg

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl