Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Geert Mikkers: opbrengst Zwanenberg naar personeel

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
06 april 2009 13:49 uur
Geert Mikkers: opbrengst Zwanenberg naar personeel

BOEKEL – Geert Mikkers, zoon van voormalig Boekos-eigenaar Ton Mikkers, vindt dat Zwanenberg een deel van de verkoopopbrengst van het Boekos-terrein moet besteden aan de werknemers. Zwanenberg sluit Boekos dit jaar. Het terrein wordt verkocht.

Mikkers, die zich momenteel in België met zijn bedrijf Miverco BV bezighoudt met de handel in vlees, stelt in een interview met het Brabants Dagblad zich enorm te storen aan het feit dat Zwanenberg straks een flinke som geld krijgt voor het Boekos-terrein.

Clinch
De vleeshandelaar ligt al sinds 2001 in de clinch met eigenaar Aldo van der Laan van Zwanenberg Food Group.

Zwanenberg betaalde de familie Mikkers, na het overlijden van Ton Mikkers en de overname van Boekos, 395.000 euro als voorschot. Maar omdat de fabriek volgens Zwanenberg enorme verliezen leed zonder dat dit in de boeken terug te vinden was geweest, volgde enkele maanden later een claim van 3,6 miljoen op Miverco, het beheersfonds van de familie Mikkers.

Terugbetalen
Mikkers probeerde de verkoop alsnog ongedaan te maken, maar het was al te laat. De rechter bepaalde dat Mikkers zijn voorschot van 395.000 euro moest terugbetalen omdat de verkoop van Boekos negatief was. Mikkers heeft steeds beweerd dat geld niet te hebben. De affaire heeft hem een half miljoen euro gekost, zegt hij.

Accountant KPMG wil bovendien Miverco failliet laten verklaren. Miverco verkeert momenteel in surseance.

Malaise
Mikkers zegt er in de krant ervan overtuigd te zijn, dat Zwanenberg en Van der Laan de huidige economische malaise gebruiken om schoon schip te maken in Boekel. Volgens hem is de werkelijke reden van het vertrek van Zwanenberg uit Boekel, de waarde van het onroerend goed van Boekos. ‘De koers van het pond is een excuus.’

Van der Laan kreeg in 2001 het terrein van Boekos in handen voor 3,73 miljoen euro, de toenmalige boekwaarde.

Wethouder Peter Ketelaars van Boekel heeft binnenkort een 'oriënterend overleg' met Zwanenberg over de oude fabriek.

Download hier de meest recente uitspraak van de rechter in de zaak tussen Mikkers en Zwanenberg

Lees hier het complete verhaal in het Brabants Dagblad

Lees ook:
Geert Mikkers beschuldigt Aldo van der Laan (6 april 2006)
Zwanenberg wint kort geding over Boekos (5 januari 2006)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Zwanenberg

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl