Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Fusie Groupe Smithfield en Campofrío

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
26 juni 2008 11:22 uur
Fusie Groupe Smithfield en Campofrío

MADRID - Stegemans moederbedrijf Groupe Smithfield wil zijn activiteiten samenvoegen met die van het Spaanse Campofrío.

Daarmee ontstaat een worst- en vleeswarenfabrikant met een omzet van ruim een miljard euro en vestigingen in Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Portugal, Roemenië en Rusland.

Het Amerikaanse vleesconcern Smithfield Foods heeft al enkele jaren ongeveer een kwart van Campofrío in handen.

Groupe Smith is een joint venture van Smithfield Foods en Oaktree Capital Management. Deze Europese tak van Smithfield ontstond in 2006 door de samenvoeging van het Franse Groupe Jean Caby met de vleesactiviteiten van Sara Lee. Het bedrijf voert naast Stegeman ook vleeswarenmerken als Aoste en Marcassau en producten onder het merk van Weight Watchers.

Groupe Smithfield kwam met 6.200 werknemers vorig jaar op een omzet van 1,2 miljard euro en heeft vestigingen in Frankrijk, België, Portugal en Nederland.

Campofrío is het grootste vleesbedrijf van Spanje en boekte vorig jaar een omzet van 968 miljoen euro. De Spanjaarden exporteren hun producten naar meer dan veertig landen. Het nieuwe fusiebedrijf zou gaan werken onder de naam Campofrío.

Fusies
De aankondiging volgt op de overname van Grampian door Vion en het bericht eerder deze week dat het Braziliaanse Marfrig de Europese vleesactiviteiten van de OSI-groep - waaronder Albert van Zoonen in Schagen - overneemt.

Lees ook:
Expansie Braziliaanse vleesconcerns (24 juni 2008)
Braziliaanse Marfrig koopt Albert van Zoonen (24 juni 2008)
Overname maakt Vion echte vleesreus (7 mei 2008)
JBS koopt rundvleestak van Smithfield (6 maart 2008)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voort:
Alle berichten over Smithfield 
Alle berichten over Stegeman

Bron: Correspondent Ruud Peys

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl