Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Franse kippenvleessector verdacht van prijsafspraken

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
14 maart 2008 09:40 uur
Franse kippenvleessector verdacht van prijsafspraken
PARIJS - De Franse kartelpolitie DGCCRF verdenkt grote kippenbedrijven als LDC, Doux en Gastronome van illegale prijsafspraken over de winkelprijs van kippenvlees.

Volgens de onderzoekers is al sinds 2006 sprake van 'vreemde ontwikkelingen' in de sector kippenvlees.

De klokkenluider voor deze zaak werkt binnen een groothandel. 'Hij onthulde dat slachthuizen een minimumprijs voor de verkoop aan consumenten afspreken. Deze praktijken zouden al een jaar of twintig bestaan voor merkkippenvlees en een jaar of twaalf voor andere producten', vermeldt de Franse krant Le Figaro.

Het ministerie van financiën heeft haar directoraat-generaal voor concurrentiezaken in november vorig jaar opdracht gegeven de zaak te onderzoeken. Dit nadat er 'verschillende signalen werden ontvangen over het bestaan van een producentenkartel bij de kippenbedrijven', meldt het Agrarisch Dagblad.

De handelaar liet de karteldienst ook de prijslijsten zien die hij kreeg van enkele grote kippenbedrijven. 'Zijn marge om voor een lagere prijs te verkopen was nihil omdat hij dan het risico zou lopen geen kip meer geleverd te krijgen.'

Van de grote bedrijven als LDC, Doux en Gastronome die bij deze zaak betrokken zouden zijn, gaat alleen de Groupe Doux, voor zover nu bekend, vrijuit. De onderzoekers zouden inmiddels een reeks vertegenwoordigers van deze bedrijven en van grote winkeliers hebben ondervraagd.

Lees ook:
Bulgaars vleeschandaal: fraude met EU-geld (11 maart 2008)
Jonge Fransen eten minder vlees (21 november 2007)
Boete Franse vleesboycot verlaagd (13 december 2006)

1 Reacties

I am a contact person of an Iraqi company for importing consumption materials please send me the prices of chicken and meat according to the daily stock price CIF the ASWP

regards
k.almala
cotact person
ALMALACO
ARBEEL NOORTH IRAQ
almala @ 31-03-2008 12:30 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl