Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

EVA wil vleestaks onderzoeken

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
16 november 2011 11:59 uur
EVA wil vleestaks onderzoeken

BRUSSEL - Het Belgische Ethisch Vegetarisch Alternatief (EVA) pleit voor onderzoek naar een speciale taks op vlees. Dat meldt Het Laatste Nieuws.

Vlees en dierlijke producten hebben een grote impact op de gezondheid en het milieu, stelt EVA. Voeding die zowel gezond als duurzaam is moet daarom worden gepromoot. De organisatie stelt wel een aantal voorwaarden. Gezonde en duurzame voedingsmiddelen moeten qua prijs dichter bij minder gezonde en duurzame waren liggen.

Het is ook niet de bedoeling om het prijspeil verder te verhogen, maar eerder om met fiscale maatregelen gezondere en duurzame producten betaalbaarder te maken dan nu. Tenslotte zou invoering van een vleestaks gepaard moeten gaan met goede voorlichting.

Zie ook: PVV mordicus tegen vleestax (video)  (5 oktober 2011)

Lees ook:
Vleestax voor KNS onacceptabel (7 oktober 2011)
Marianne Thieme wil vleestax (4 oktober 2011)
Henk Bleker ziet niets in vleestax (18 april 2011)
Strijd tegen kiloknaller gaat door (9 augustus 2010)
C1000 laakt campagne Wakker Dier (14 juli 2010)
Vlees C1000 goedkoper dan kattenvoer (6 juni 2010)
'Kiloknaller D66 in strijd met de wet' (9 april 2010)
D66 wil kiloknallertax (7 april 2010)
Politiek gekrakeel over vleesbelasting (20 mei 2010)
Vleestax ook in Groene Kieswijzer (10 mei 2010)
Vleestax in Stemwijzer (8 mei 2010)
Slagers maken gehakt van vleestax (15 april 2010)
Heffing vleestax bedreiging slager (9 april 2010)
ChristenUnie: vlees onder hoog btw-tarief (6 april 2010) 
GroenLinks wil invoering vleestax (23 maart 2010)
Verburg blijft vleestax afwijzen (2 maart 2010)
Verburg ziet niets in vleestax (8 februari 2010)
PVV: Vleestax is bloody shame (19 januari 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over de vleestax

Bron: ConsuMed

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl