Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

EU-Labelling dierwelzijn 'provinciaals'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17 november 2006 11:04 uur
EU-Labelling dierwelzijn 'provinciaals'

DEN HAAG - 'De mogelijke etikettering Nederlandse of Europese etikettering van dierenwelzijn is in de kern een provinciaalse benadering.' Dat vindt Vion-topman Siem Korver.

De directeur Public Affairs Food van Vion en hoogleraar Food, Farming en Agribusiness aan de Universiteit van Tilburg schrijft dat op persoonlijke titel in een column in de uitgave van het ministerie van LNV Berichten Buitenland.

Het zou beter zijn om de energie te gebruiken om voor de consument transparant te maken of een product van buiten de EU is geproduceerd volgens de EU-eisen voor dierenwelzijn, zo betoogt Korver.

Korver sluit zich hiermee aan bij de critici die stellen dat  producenten uit de Europese Unie aan hogere eisen moeten voldoen dan producenten uit derde landen die naar de EU exporteren.

Korver stelt dat een goede meetlat om welzijn objectief vast te stellen nog ontbreekt. Hij meent dat er geen EU-dierenwelzijnsetiket of een Nederlands 'stippensysteem' voor producten die aan hogere eisen voldoen moet komen. Dergelijke initiatieven kunnen beter worden overgelaten aan marktpartijen.

Een verplichte etikettering van dierenwelzijn zou bovendien administratieve lasten met zich meebrengen.

Lees ook:
'We eten kip die we niet mogen produceren (5 oktober 2006)

Vion benoemt nieuwe stafdirecteuren (25 september 2006)

D66 wil labels dierenwelzijn en geen ministerie (5 september 2006)

EU overweegt label dierenwelzijn (24 januari 2006)

"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl