Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

EU boos over uitbreiding vleesboycot

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
25 juni 2008 12:34 uur
EU boos over uitbreiding vleesboycot

MOSKOU - Rusland heeft het aantal bedrijven waarvan het geen kippen- en of varkensvlees wil betrekken uitgebreid. In totaal staan nu zo’n zeventig bedrijven op de zwarte lijst.

De importstop van varkens- en kippenvlees kost inmiddels meer dan 100 miljoen euro, aldus EU-ambtenaren. Het gaat om bedrijven in Duitsland, Frankrijk, Denemarken, Italië, Spanje, België en Hongarije.

Eisen
Nederlandse bedrijven zijn tot nu toe niet getroffen door de importban van de Russen. Het vlees van de bedrijven zou niet aan de Russische eisen op het gebied van salmonella en residuen voldoen.

Zorgen
Volgens PVE-lobbyist Frans van Dongen maakt de Europese Commissie zich grote zorgen over de ontwikkeling. Het probleem staat hoog op de agenda van de EU. Volgens de Europese autoriteiten is er niets mis met het vlees van de gewraakte bedrijven.

Doordat Rusland (nog) geen lid is van de WTO kan de EU het land niet aanspreken op de afspraken die gelden binnen die organisatie.

Moeilijk
Rusland doet al sinds mei moeilijk over de import van pluimvee- en varkensvlees uit Europa. Volgens insiders wil Rusland onafhankelijker worden van importen van vlees. Door de beperkingen zijn de prijzen op de Russische interne markt fors gestegen.

Lees ook:
Rusland wil geen vriesvlees meer (19 mei 2008)
EU: Rusland, stop vleesboycot (9 mei 2008)

1 Reacties

Zo te lezen heb je bovenal een tniriang ondergaan in doorzettingsvermogen. Een formule voor succes? Succes waarin? Succes in het loonslaaf worden van de maatschappij? Succes in de ogen van de anderen? Of succes in het trouw blijven aan jezelf en je omgeving? Het is maar wat je kiest. Alles in e9e9n zou uiteraard handig zijn, maar zo is het meestal niet.
Non @ 07-05-2012 08:53 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl