Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Etiketfraude reden voor ontslag

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
08 mei 2009 14:58 uur
Etiketfraude reden voor ontslag
KEULEN - Een Keulse slager die etiketten op vlees heeft verwisseld mag door zijn werkgever worden ontslagen; zelfs als hij al heel lang bij de supermarkt werkt.

Dat heeft het Landesarbeitsgericht in Keulen bepaald. De slager had een dag voor het verlopen van de datum de etiketten op grillvlees in de supermarkt vervangen door etiketten met een nieuwe datum (voor drie dagen later).

De man was al eerder gesnapt voor hetzelfde vergrijp. Toen had hij beloofd voortaan volgens de voorschriften te werken. De rechtbank vindt dat hij met de etiketten in strijd met de levensmiddelenwetten heeft gehandeld en dus strafbaar is.

Omdat de slager verklaarde bijna wekelijks etiketten te verwisselen, ging de rechtbank ervan uit dat hij geen enkel verantwoordelijkheidsgevoel voor de gezondheid van zijn klanten heeft. Voor zijn werkgever betekent dit een ernstig risico voor eventuele recalls en dus financiële schade.

Lees ook:
Directeur vleesbedrijf opgepakt tijdens rechtszaak (29 april 2009)
Grote fraude met biologisch vlees (31 januari 2009)
Japanners gepakt voor etikettenfraude (17 september 2008)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over fraude met etiketten

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl