PARMA - Bacteriofagen kunnen een rol spelen bij de bestrijding van pathogenen op voeding. De effectiviteit is echter zeer sterk afhankelijk van de specifieke omstandigheden, zo stelt EFSA.
Het voedselagentschap van de EU onderzocht in opdracht van de Europese Commissie de effectiviteit van bacteriofagen bij het bestrijden van pathogenen op karkassen, vlees en zuivelproducten en de doorwerking daarvan in het product na de productie.
Voornaamste conclusie van EFSA is dat bacteriofagen een rol kunnen spelen, maar alleen onder specifieke omstandigheden. Bij lagere temperatuur - waarop vlees bewaard wordt - doen bacteriofagen het goed. Ze zijn doorgaans langer effectief dan de pathogenen, maar zijn het meest effectief op droge oppervlakken. De werking is bovendien afhankelijk van de dosis en de pH.
Herbesmetting
EFSA betwijfelt of bacteriofagen bescherming kunnen bieden bij herbesmetting. Ook kunnen sommige mutanten van ziekteverwekkers niet worden aangepakt door de bacteriofagen.
Lees ook:
EBI Food Safety gaat actiever VS-markt op (17 april 2009)
Chr. Hansen koopt bacteriofagen (6 maart 2009)
Minder voedselvergiftiging met bacteriofagen (11 juli 2008)
Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over bacteriofagen






