Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Eén cent extra voor 'verdoofd' biggenvlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
09 november 2006 12:01 uur
Eén cent extra voor 'verdoofd' biggenvlees

WAGENINGEN – De prijs van een kilo varkensvlees zou met slechts één cent stijgen wanneer biggen verdoofd gecastreerd worden. Dat heeft de Animal Sciences Group berekend.

Verdoofde biggencastratie is momenteel een hot item sinds Wakker Dier, Milieudefensie en de Partij voor de Dieren de Hema-rookworst hebben uitgekozen voor actie.
Wakker Dier stalkt de Hema door met mobiele billboards van 20 vierkante meter achter vrachtwagens van het bedrijf aan te rijden.
Hoewel slechts één procent van al het varkensvlees in de Hema-worsten verdwijnt, vindt Wakker Dier dat het warenhuis zijn verantwoordelijkheid moet nemen.

Biggencastratie is nodig om de typische ‘berengeur’ te voorkomen. In een klein percentage varkensvlees komt deze stank vrij wanneer het verhit wordt. Nu gebeurt het nog onverdoofd waardoor de biggen onnodig pijn lijden. Varkenshouders en vleesbedrijven willen in principe het liefst van castratie af, maar vinden wel dat de afzet van berenvlees dan goed geregeld moet zijn.

Lees ook:
Wakker Dier stalkt Hema om rookworst (3 november 2006)

LTO wil biggencastratie afschaffen (18 oktober 2006)

"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl