Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Duitse productie biovarkensvlees blijft krap

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
13 januari 2012 15:51 uur

BONN - Duitsland importeert 22 procent van het op de binnenlandse markt gevraagde biologische varkensvlees. Dat meldt Agd.nl.

Dat heeft landbouwmarktbureau AMI berekend. Uitgaande van de cijfers van 2010 gaat het daarbij om 31.400 ton, waarvan door Nederland 2.500 ton wordt geleverd. Daarmee is de Nederlandse biovarkenshouderij lijstaanvoerder, op de voet gevolgd door Oostenrijk dat 2.250 ton levert. Overige leverende landen zijn Denemarken (1.260 ton) en Italië (950 ton).

Een zelfvoorzieningsgraad van 100 procent ligt voor Duitsland volgens het bureau voorlopig niet in het verschiet. 'Hoge voer- en investeringskosten alsmede verscherpte eisen aan de biologische productie frustreren de uitbouw net als in de andere Europese landen,'  licht AMI toe.
 

Bron: Agd.nl

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl