Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Doek valt voor paardenslachterij

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
07 september 2007 10:30 uur
Doek valt voor paardenslachterij

DEKALB – Het doek valt voor de laatste paardenslachterij in de Verenigde Staten. De slachterij Cavel, eigendom van het Belgische Velda in Zele, moet sluiten.

Dat is het gevolg van de wet die door Parlementsleden uit de Amerikaanse staat Illinois is aangenomen die paardenslacht verbiedt. Cavel gaat nog wel in beroep.

Cavel is ziedend en zegt bij monde van zijn advocaten dat de ban op paardenslachterijen internationale handelswetten overtreedt. Volgens de onderneming zal de lokale economie zwaar te lijden hebben als een federale rechtbank in beroep beslist om de wet goed te keuren en dus de paardenslachterij in de stad te sluiten.

Barbaars
De paardenslachterij in DeKalb slacht zo'n duizend paarden per week. Paarden slachten geldt in de Verenigde Staten als taboe, paardenvlees eten wordt er als barbaars beschreven. Volgens James Tucker van Cavel wordt vergeten dat de meeste mensen in de wereld wel paardenvlees eten. ‘Het is slechts een kleine groep mensen die tegen onze bedrijfsactiviteiten gekant is’, aldus Tucker.

Cavel is de laatste paardenslachterij in de VS. In januari sloten twee andere paardenslachterijen in Texas de deuren, nadat ook daar een wet van kracht ging die het slachten van paarden verbiedt.
In de Amerikaanse staat Illinois werd het verbod op het slachten van paarden in mei van dit jaar goedgekeurd.

Het Belgische moederbedrijf Velda in Zele weigert voorlopig alle commentaar.

Lees ook:
Paardenslachterij hervat werk opnieuw (25 juli 2007)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over paardenslacht

Alle berichten over paardenvlees

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl