Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Dier bedwelmen is niet koosjer

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
22 juni 2011 15:48 uur
Dier bedwelmen is niet koosjer

AMSTERDAM - 'Bij de koosjere slacht is altijd een dierenarts aanwezig. Wij zijn ervan overtuigd dat het dier binnen een aantal seconden het bewustzijn verliest. Als dat niet het geval is, kunnen wij leven met het feit dat het dier alsnog wordt bedwelmd. Maar dan is het niet geschikt voor de koosjere consumptie.'

Dat zei Ronnie Eisenmann van de Joodse Gemeente Amsterdam woensdag in een reactie op het voorstel van SGP, CDA en de ChristenUnie dat rituele slacht wat hen betreft is toegestaan mits daar een dierenarts bij is en het dier alsnog wordt bedwelmd als het na 45 seconden nog niet het bewustzijn heeft verloren.

Ook vinden de christelijke partijen dat er alleen ritueel geslacht mag worden als daar een vergunning voor is gegeven. Alleen een slachthuis dat voldoet aan strikte voorwaarden krijgt zo'n vergunning en de slachters moeten voldoen aan eisen van bekwaamheid. De Joodse Gemeente Amsterdam maakt zich over die vergunning geen zorgen. 'Aan de eis dat een slachter goed moet zijn opgeleid, voldoen wij of kunnen we voldoen.' 

Een uitgebreid verslag van de eerste en tweede termijn van het Kamerdebat over ritueel slachten is terug te vinden in Vleesmagazine van mei 2011.

Lees ook:
'Dier dat lijdt bij slacht alsnog verdoven' (22 juni 2011)
Onverdoofd slachten mag van PvdA-leden (19 juni 2011)
Op de bres voor ritueel slachten (15 juni 2011)
PvdA erkent fout bij besluit rituele slacht (11 juni 2011)
Koosjer moet 'Ekoosjer' worden (1 juni 2011)
D66: geen verbod onverdoofd ritueel slachten (30 mei 2011)
Ruim helft Nederlanders wil invoerverbod ritueel vlees (18 april 2011)
Dreiging blanco stem om rituele slacht (15 april 2011)
Regering: onverdoofd slachten betekent extra leed (13 april 2011)
Bezorgdheid over verbod rituele slacht - film - (13 april 2011)
'Ritueel geslacht dier voelt pijn' (13 april 2011)
Opperrabijnen doen oproep aan Nederlandse politiek - radiofragment (12 april 2011)
CDA wil hoorzitting over ritueel slachten (12 april 2011)
Joodse Gemeente vraagt politiek om behoud ritueel slachten (11 april 2011)
'Einde onverdoofd ritueel slachten' (7 april 2011)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over ritueel slachten 

 

Bron: ANP

1 Reacties

echt nederland
daar mag alles
wurgslang @ 22-06-2011 22:24 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl