Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Denemarken exporteert minder varkensvlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
08 januari 2010 08:22 uur
Denemarken exporteert minder varkensvlees

KOPENHAGEN – Denemarken heeft in de eerste negen maanden van vorig jaar minder varkensvlees geëxporteerd dan in dezelfde periode in 2008.

Het volume zakte in vergelijking met dezelfde periode van 2008 met 134.000 ton naar ruim 1,37 miljoen ton, meldt het Agrarisch Dagblad, die zich baseert op cijfers van de landbouwfederatie Landbrug & Fødevarer (LF).

De afzet in de EU zakte onder de 1 miljoen ton. Ook op de Japanse markt werd ingeleverd. De Japanners namen krap 97.600 ton af, tegen een kleine 134.000 ton in de eerste negen maanden van het voorgaande jaar.

Duitsland
Op de Duitse markt werd daarentegen met een plus van 14.000 ton naar 418.000 ton enige terreinwinst geboekt. De Bondsrepubliek nam ruim 30 procent van het volume af en blijft daarmee de veruit grootste markt voor de Deense vleesexporteurs.

Lees ook:
Sneeuw hindert slacht Danish Crown (7 januari 2009)
Denen slachten vaker goedkoop in Duitsland (28 juli 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Deense exporten van varkensvlees

 

Bron: Wim Verseput/Agrarisch Dagblad

1 Reacties

A silmpe and intelligent point, well made. Thanks!
Frenchie @ 14-12-2011 01:23 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl