Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Chateaubriand zet culinaire pers aan het werk

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17 september 2009 13:30 uur
Chateaubriand zet culinaire pers aan het werk

HEEMSTEDE - Chateaubriand te Heemstede begroette dinsdag een deel van de vaderlandse culinaire pers.  Aanleiding voor deze workshop-bijeenkomst was de finale van de Slagerij van het Jaar. Op 29 september wordt tijdens de Slavakto de winnaar bekendgemaakt.

Chateaubriand, een van de finalisten, wilde zich deze week profileren. Bovendien dingt bedrijfsleider Johan van Uden mee naar de Gouden Slagersring, die maandag 28 september - eveneens tijdens de Slavakto - wordt toegekend aan de slager met het meest innovatieve slagersproduct. Adele Teekens (eigenaresse van Chateaubriand) en Johan van Uden (geheel links op foto) vinden het belangrijk om de culinaire publiekspers te laten zien waartoe de ambachtelijke slagerij in staat is.

Hoofdredacteur Harrie Leijten van Slagerswereld.nl (onderste foto, midden) lichtte dinsdag de activiteiten toe van Slagerswereld.nl, vertelde over het waarom van de Slagerij van het Jaar-verkiezing en de Gouden Slagersring en onderstreepte het belang van de Slavakto. Hij nodigde de aanwezige pers uit de slagersbeurs te bezoeken.

De persbijeenkomst was geen obligate lunch met een lezing. Het werd een interactieve ‘slagersbeleving’ bijeenkomst. Met passie en bezieling wist Johan van Uden de aanwezige journalisten te boeien met zijn vakmanschap. Zelfs culinair journalist Johannes van Dam (onderste foto, geheel rechts) was één en al oor. De tien journalisten - meer konden er niet aanwezig zijn - moesten de witte jas aan en de handen uit de mouwen steken. Tijdens de workshop bracht Chateaubriand vooral het orgaanvlees onder de aandacht.

Zo maakten de journalisten een voorgerecht van kalfshersenen, een paté de campagne, werd een gekookte kalfstong bewerkt en een varkenssnuit schoongemaakt. De bijeenkomst had een exclusief karakter. Alle grote dagbladen waren aanwezig, evenals de belangrijke magazines die veel aandacht hebben voor het culinaire aspect of daarin gespecialiseerd zijn. Dergelijke bijeenkomsten leveren een positieve bijdrage aan het imago van de slagersbranche.


 

Foto's: Koos Groenewold 

Meer berichten over Slavakto 

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl