LEIDSCHENDAM - Retailers in Nederland zouden Duits varkensvlees verkopen dat uitsluitend afkomstig is van zeugen. Het vlees van mannelijke varkens wordt dan in Duitsland apart gehouden en elders afgezet. Het CBL gaat daar niet mee akkoord.
Het Centraal Bureau Levensmiddelen blijft vasthouden aan de eis dat er vanaf 1 januari 2009 geen varkensvlees meer verkocht mag worden dat afkomstig is van onverdoofd gecastreerde biggen. Maar dat betekent volgens de organisatie niet dat dan alleen vrouwtjesvarkens verkocht gaan worden.
'Dat is niet in de geest van de verklaring in Noordwijk. Dat kan niet de bedoeling zijn', reageert Marc Jansen, hoofd consument en kwaliteit van het CBL, op dit gerucht in het Agrarisch Dagblad.
'Uitleggen'
'Misschien moeten we nog maar eens een keer naar Duitsland afreizen en uitleggen wat onze bedoeling is. Dat is namelijk het vooruit helpen van het welzijn van dieren.'
Er zijn overigens ook signalen dat Duitse slachterijen al wel inspelen op de geest van de CBL-eis. Volgens NVV-voorzitter Wyno Zwanenburg hebben Tönnies en Westfleisch zich al georiënteerd in Zwitserland, waar varkenshouders meer ervaring hebben met verdoofd castreren.
Lees ook:
Vion: 'Verdoofd castreren leidt tot meerkosten (3 december 2007)
Febo: alleen nog snacks met ballen (6 november 2007)
Wakker Dier: 'Auwww van Mora' (5 november 2007)
McDonald’s stopt met 'fout vlees' (1 oktober 2007)
Supers weren 'fout' varkensvlees (14 juni 2007)
Hema en Unox stoppen ook met ‘fout vlees’ (14 juni 2007)






