ZOETERMEER – Personeel in de vleeswarenindustrie heeft zo goed als zeker een nieuwe CAO. De vakbonden en werkgevers sloten vorige week een principe-akkoord.
De nieuwe CAO heeft een looptijd van twee jaar en geldt vanaf 1 april.
Per 1 mei worden de lonen verhoogd met 2,6 procent en in mei 2008 nog eens met 3 procent. Verder zijn afspraken gemaakt over betere scholingsmogelijkheden, verbetering van kortdurend zorgverlof, werkgeversbijdrage in aanvullende ziektekosten en een WGA-verzekering.
Ook is afgesproken dat vleeswarenbedrijven niet meer dan 20 procent buitenlanders aannemen en komt er een betere controle op naleving van de juiste CAO op uitzendkrachten, zzp’ers en buitenlandse inleenkrachten.
De CAO geldt nu ook voor medewerkers die alleen snijden en verpakken. Deze mensen vielen tot nu toe buiten de arbeidsregeling. De COV verwacht dat de handtekeningen eind deze week defitinitief worden gezet.
In de Vleessector is er nog geen enkel zicht op een nieuwe CAO. Daar bakkeleien werkgevers en werknemers met name over de verplichte zaterdag als normale werkdag.
Lees ook:
'Acties in vlees onvermijdelijk (28 maart 2007)
Of kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over CAO
Download
Nieuwsbrief COV over CAO-onderhandelingen vleessector
Stelling:
'Werken op zaterdag in de vleesindustrie moet verplicht worden. De COV moet hieraan blijven vasthouden, ook al komt dat op stakingen te staan.'
Wat vindt u? klik op Stelling (rechtsboven) en stem mee






