Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Campagne tegen foie gras 'misselijk en zwak'

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
10 december 2009 10:31 uur
Campagne tegen foie gras 'misselijk en zwak'

DEN BOSCH – ‘Misselijk en zwak.’ Zo typeert topkok Gerrit Greveling de campagne tegen foie gras van Wakker Dier en Radar.

Greveling, eigenaar van restaurant Chalet Royal in Den Bosch en voorzitter van Alliance Gastronomique, is boos dat de strijd tegen foie gras wordt gespeeld via individuele restaurants. meldt Misset Horeca. Hij meent dat een verbod aanvragen op eendenlever de enige juiste weg is die de actievoerders moeten bewandelen.

Beschamend
Gerrit Greveling noemt het wel ‘zwaar beschamend’ dat restaurants niet blind kunnen vertrouwen op de informatie van hun toeleveranciers, zoals bleek uit de uitzending van Radar van afgelopen maandag.

De eendenlevers waar het om ging kwamen onder andere van horecaleverancier Nice to Meat.

Niet de minste
‘Als restaurant moet je blind kunnen vertrouwen op de informatie van je leverancier. Nice to Meat, Nivo Finess en Plaisirs de la Table (leveranciers uit de uitzending - red) zijn niet de minste partijen. Ze zijn veel actief in de sterrenmarkt. Ik schrik ervan. Zwaar beschamend. Dit zijn partijen die je móet kunnen vertrouwen.’

In zijn eigen restaurant, Chalet Royal in Den Bosch staat foie gras maar sporadisch op de kaart.

Lees ook:
Nice to Meat nieuw doelwit Wakker Dier (8 december 2009)
Hotelketens schrappen foie gras (10 juni 2009)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over foie gras

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl