CARDIFF – De huidige regels voor de vleesindustrie in Groot-Brittannië moeten opnieuw onder de loep worden genomen om grote E.coli uitbraken zoals in 2005 in Wales te voorkomen.
Dat staat te lezen in een rapport dat werd opgesteld naar aanleiding van de uitbraak. Bekeken moet worden of de regels aangescherpt moeten worden, om de voedselveiligheid te waarborgen.
Ziek
Op tientallen scholen in Wales werden in totaal 157 kinderen ziek na vleeswaren te hebben gegeten van het vleesbedrijf John Tudor & Son. Een 5-jarig jongetje overleefde het niet. De eigenaar van het bedrijf, William Tudor, werd afgelopen week veroordeeld tot een jaar cel.
Tijdens de rechtszaak bleek dat het bij Tudor een bende was. Zo werden verpakkingsmachines zowel voor rauw als voor gekookt vlees gebruikt en werd er niet goed schoongemaakt.
Medewerkers kregen de opdracht de machine niet voor twee doelen te gebruiken als er een voedselinspecteur in het pand was.
Download het rapport hier
Lees ook:
Uitbraak E.coli: slager veroordeeld (10 september 2007)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over deze zaak
Alle berichten over E.coli
Link:
Food Standards Agency






