Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Brasil Foods wordt de nieuwe (kippen)vleesreus

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
21 mei 2009 13:09 uur
Brasil Foods wordt de nieuwe (kippen)vleesreus
SÃO PAOLO – Brasil Foods, het nieuwe bedrijf dat ontstaat als Perdigão en Sadia fuseren, zal de exporten van met name kippenvlees naar onder meer Europa, flink kunnen opkrikken.

Als de mededingingsautoriteiten in Brazilië toestemming geven voor de fusie, ontstaat er een nieuwe (kippen)vleesreus. Perdigão en Sadia hebben samen een verkoopomzet van 7,1 miljard euro.

Concurreren
‘Door de fusie kunnen de bedrijven flink op kosten besparen en daardoor flink kunnen concurreren op de markt voor vleesexport’, zegt dierecteur José Vicente Ferraz van FNP, een groot agro-onderzoeks- en adviesbureau.

Ferraz verwacht dat Brasil Foods meer vlees zal exporteren naar grote markten als Rusland, China, Europa en het Midden-Oosten. Sadia heeft al een fabriek in Rusland.

China
Brazilië tekende afgelopen week bovendien een overeenkomst met China, die het land in staat stelt kippenvlees uit ruim twintig vleesfabrieken rehtstreeks naar China te exporteren. Voorheen werd het vlees via Hong Kong getransporteerd.

De overeenkomst scheelt Braziliaanse vleesbedrijven miljoenen omdat extra kosten zoals importheffingen, havengelden en transportkosten wegvallen.

Brazilië exporteerde vorig jaar 3,6 miljoen ton kippenvlees. Bijna de helft daarvan kwam van Perdigão en Sadia.

Redacteur Caroline van der Plas bezocht tijdens haar 'kipexpeditie' in 2007 Sadia en Perdigão. Lees hier
haar weblog hierover.

Lees ook:
Perdigão wil Sadia (20 mei 2009)
Sadia en Perdigão onderzoeken fusie (20 maart 2009)
Sadia verwerkt vlees in Nederland (14 oktober 2007)
Perdigao koopt Plusfood
 (13 juni 2007)
Sadia wil Perdigao overnemen (18 juli 2006)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Perdigão
Alle berichten over Sadia
Alle berichten over overnames

1 Reacties

An ansewr from an expert! Thanks for contributing.
Kayleigh @ 16-01-2012 07:42 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 13-02-2012 Versvakdagen 2012
  • 05-03-2012 Slagersmanifestatie
  • 11-03-2012 TAVOLA 2012
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl