BOXTEL – Politieke partijen in Boxtel willen weten of Vion stankoverlast veroorzaakt. Volgens de partijen klagen steeds meer omwonenden en treinreizigers over de stank.
De PvdA/GroenLinks-fractie maakt zich zorgen om de stank. ‘Want het is bekend dat Boxtel een milieuvergunning heeft verstrekt waarmee Vion nu mag groeien van het slachten van ruim twee miljoen varkens per jaar, naar jaarlijks vier miljoen slachtingen. Als dat nu dus al niet lukt zonder stank te veroorzaken, hoe gaat het dan na de groei?’ aldus de fractie.
Verantwoordelijkheid
Hoewel het niet zeker is dat de stank daadwerkelijk uit de vleesfabriek komt, zegt Vion verantwoordelijkheid te nemen om zijn bedrijfsactiviteiten in alle opzichten goed uit te voeren. ‘Wij zijn immers de grootste werkgever in Boxtel’, aldus woordvoerder Marc van der Lee.
‘Dat betekent dus ook dat wij die maatregelen nemen om onze omgeving minimaal te 'storen' met onze activiteiten op het industrieterrein Ladonk waar wij ons bevinden.’
Nuance
Het optrekken van het aantal slachtingen naar vier miljoen wordt door Vion genuanceerd. ‘Voor wat betreft de milieuvergunning om onze productie te kunnen opschalen: de ruimte zit daarin om die in de toekomst mógelijk te kunnen gaan gebruiken. Daarvan is nu nog geen sprake.’
Op een informatieavond, eerder dit jaar heeft Vion een en ander toegelicht, inclusief de te nemen additionele maatregelen, zoals hogere schoorstenen, betere filters en meer luchtwassers.
Lees ook:
Vion breidt slachtcapaciteit uit (22 juni 2009)
Slachthuis Groenlo beperkt stankoverlast (5 november 2007)
Groenlo controleert Vion extra op stank (25 oktober 2007)
Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over Vion






Waarom nou altijd de vleesindustrie aanpakken???
Wel goed dan Vion zijn verantwoordelijkheden neemt.