Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Boekos-staking levert 2 miljoen op

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
09 juli 2009 13:23 uur
Boekos-staking levert 2 miljoen op

BOEKEL - De staking van personeel van Taste Original Food Concept, het voormalige Boekos, heeft hen zo'n 2 miljoen euro opgeleverd.

Dat stellen de vakbondsbestuurders Henk van Rees (FNV) en Frans van der Veen (CNV) in het Brabants Dagblad. Reden van de uitspraak is de hogere ontslagvergoeding die door het moederconcern Zwanenberg Food Groep is geboden.

Bod geaccepteerd
Uiteindelijk is de ontslagvergoeding, die unaniem door alle medewerkers is geaccepteerd, vastgesteld op basis van de oude kantonrechtersformule. Aanvankelijk bood de directie 0,65 procent van de nieuwe formule.

'In totaal zou het bedrijf daardoor 2,7 miljoen kwijt zijn, nu is dat 1,9 miljoen meer', aldus Van Rees. 'En bovendien krijgen alle mensen van voor 1 januari 1950 tot aan hun prepensioen een uitkering van 100 procent en stort het bedrijf een bedrag van 150.000 euro in een pot om de ontslagen medewerkers aan een nieuwe baan te helpen.'

Fabriek dicht
Het nieuwe bod kwam na een 24-uurs staking vorige week. 'En de directie proefde dat jullie bereid waren de fabriek nog langer plat te gooien', aldus Van Rees.

Van de krap 100 medewerkers Taste Original Food Concept komen er in het eerste kwartaal van 2010 zo'n 75 op straat omdat de productie naar Engeland gaat. De verwachting is dat niet snel daarna de complete fabriek dicht gaat.

Lees ook:
Geert Mikkers: opbrengst Zwanenberg naar personeel (6 april 2009)

Bekijk ons nieuwsoverzicht voor:
Alle artikelen over Boekos
Alle artikelen over Zwanenberg

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl