Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Boek over historie slachterij Welling

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
25 oktober 2007 10:36 uur
Boek over historie slachterij Welling
BORCULO - Er komt nog dit jaar een boek op de markt over slachterij Welling in Borculo.

Slachterij Welling was op het hoogtepunt, in de jaren 70 van de vorige eeuw, de grootste werkgever van Borculo. Toch is er, afgezien van 2 artikelen, niet of nauwelijks over het bedrijf geschreven. Het boek moet eind dit jaar verschijnen.

De historie wordt geschreven door de Historische Vereniging Borculo. Er is jarenlang aan gewerkt.

Geen archief
'Fotomateriaal is er genoeg', zegt mede-auteur Wim Wissing in De Stentor. 'Maar om dat te staven met feiten was het grote probleem. Welling heeft nooit een archief bijgehouden en ook andere archieven bestaan er niet.'

Welling bestond van 1922 tot 1970, toen het opging in Coveco. Die sloot haar Borculose vestiging in 1995. De fabriek, op de plek van de huidige vleeswarenfabriek Zwanenberg Food Group, werd in 1999 gesloopt.

Op de foto: de rust- en wachtruimte voor varkens bij Ceveco Borculo in 1990.
 
Lees ook:
Zwanenberg Borculo draait weer (24 april 2007) 

Twello herdenkt vleesindustrie (9 november 2006)

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over Zwanenberg Borculo

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl