Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Belgisch bedrijft verkoopt rot vlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17 oktober 2007 13:16 uur
Belgisch bedrijft verkoopt rot vlees

BALGOEVGRAD – Een Belgisch vleesbedrijf heeft ruim drieduizend kilo rot vlees verkocht aan een vleesverwerker in het Bulgaarse Blagoevgrad.

Dat meldt het Bulgaarse persbureau Novitine. Het vlees maakte deel uit van een partij van 17,5 ton diepgevoren vlees, waarvan het meeste bestemd was voor Griekenland. In België was het vlees gecontroleerd en akkoord bevonden voor menselijke consumptie.

Stuk
Volgens de Bulgaarse vleesverwerker was de vrachtwagen van het Belgische bedrijf dichtbij Blagoevgrad stuk gegaan waarna hij had aangeboden een deel van het vlees over te nemen. Wat er met de rest van de vleespartij is gebeurd, is niet bekend.

De Bulgaarse autoriteiten hebben de zaak in onderzoek.

Lees ook:
22 jaar oud rundvlees mogelijk uit Nederland (31 januari 2006)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Alle berichten over bedorven vlees
Alle berichten over vleesschandalen

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl