Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Bedrijven falen in strijd tegen vet: behalve Unilever

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
06 april 2006 14:51 uur

Unilever maakt echt werk van producten tegen obesitasLONDEN – Unilever is een van de weinige bedrijven ter wereld die écht werk maakt van het gezonder maken van zijn producten, onder meer tegen obesitas. Dat blijkt uit een rapport van de City University in Londen, die 25 top-foodbedrijven onder de loep nam.

De meeste bedrijven doen veel te weinig om hun producten gezonder te maken, ondanks de claims op hun verpakkingen. De onderzoekers maken de schamele pogingen met de grond gelijk. ‘Hopeloos en zielig’, vindt onderzoeker Tom Lang zelfs. Lang is mede-auteur van het rapport dat deze week uitkwam en werd gepubliceerd in The Guardian.

De onderzoekers namen de top tien van voedselproducenten, de top tien van retailers en de top vijf van foodservice onder de loep. Gekeken werd naar wat zij hebben gedaan aan het tackelen van het obesitas-probleem en andere voedingsgerelateerde ziekten in de wereld.

Ook werd onderzocht wat er terecht was gekomen van alle mooie beloften in jaarverslagen en op websites ten aanzien van het beleid over voeding, research & development, marketing, labelling en andere gezondheidscriteria. Bar weinig, zo luidde de conclusie. ‘Degenen met de grootste mond, scoorden het slechtst’, aldus Lang. Vooral supermarkten werden slecht beoordeeld.

Slechts een handjevol bedrijven deed werkelijk tastbare dingen, zoals het verlagen van de vetgehaltes, het verminderen van suiker en het verlagen van de zoutgehaltes in voeding.

Unilever was de uitzondering op de regel bij de fabrikanten en kreeg een opsteker van de onderzoekers. Het levensmiddelenconcern werd geroemd om zijn vermogen snel in te spelen op gezondheidstrends, in plaats van zich te verdedigen tegen kritiek op slechte producten.

De bedrijven die werden onderzocht waren:

Fabrikanten:

Cadbury
Coca-cola
Conagra
Danone
Kraft
Mars
Nestlé
Pepsico
Tyson
Unilever

Retail:

Ahold
Aldi
Carrefour
Ito-Yokado
Kroger
Metro
Rewe
Schwartz
Tesco
Wal-mart (Asda)

Food Service:

Burger King
Compass
McDonalds
Sodexho
Yum! (incl. Pizza Hut and KFC).

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Twitter

De redactie van Vleesmagazine is al enige tijd actief op Twitter. Handig om zo direct op de hoogte te zijn van de laatste ontwikkelingen in uw branche.
Word nu follower» 

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »

MeatTech is een platform van en voor technologen die werken in de vleesindustrie of bij toeleveranciers (ingrediënten, machines, verpakkingen) in deze sector.
ga naar www.meattech.nl