Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Wereldproductie varkensvlees stagneert

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
18 november 2010 14:46 uur
Wereldproductie varkensvlees stagneert

ROME - De wereldproductie van varkensvlees stagneert. Dat meldt de wereldvoedselorganisatie FAO in haar analyse van de wereldvoedselproductie.

De handel in varkensvlees is wel toegenomen, zo staat in het Agrarisch Dagblad van vandaag te lezen. De varkensvleesproductie steeg in 2010 met 1 procent ten opzichte van 2009, naar 848.000 ton. De groei is hiermee het één na laagst in tien jaar tijd.

Grootste producent
China is de grootste producent van varkensvlees ter wereld. De productie steeg daar dit jaar met 2 procent naar 50 miljoen ton. Dit komt vooral door stimuleringsregelingen van de overheid, die China zelfvoorzienend wil krijgen op het gebied van varkensvlees. Bij de tweede producent, Europa, stagneert de groei als gevolg van hoge voerprijzen en lage opbrengstprijzen. In de Verenigde Staten daalt de productie dit jaar met 3 procent.

Rusland leek in de eerste helft van dit jaar toe te gaan naar een productiegroei van meer dan 10 procent. Deze enorme groei werd ingeperkt door de extreme droogte in de zomerperiode, waardoor de beschikbaarheid van voer verminderde. De productie in 2010 is altijd nog 4 procent hoger dan in 2009. De productie in Brazilië steeg met 1,3 procent, vooral vanwege de toename van de binnenlandse vraag naar varkensvlees. Voor 2011 verwacht de FAO wereldwijd een stijging van de varkensvleesproductie van 2 procent. Deze wordt vooral veroorzaakt door productiegroei in China en Brazilië.

Handel
In tegenstelling tot de productie neemt de handel in varkensvlees met 5 procent toe in 2010, naar 6 miljoen ton. Daarmee is er fors meer gehandeld dan in 2009, toen de internationale handel met 8 procent daalde door handelsbeperkingen als gevolg van voedselveiligheidseisen.

De toename in handel veroorzaakte een 30 procent hogere prijs van varkensvlees. De Europese export steeg 19 procent naar 1,68 miljoen ton. De export van Brazilië daalde met 12 procent door de grote inlandse vraag. De vraag maar varkensvlees in ontwikkelingslanden in Azië is 60 procent toegenomen.

Lees ook:
Vleesprijs hoogste in decennia (7 september 2010)

Kijk in ons nieuwsarchief voor:
Meer berichten over de FAO
 

Bron: Agrarisch Dagblad

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »