Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Wakker Dier stopt campagne blank kalfsvlees

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
1 reacties
29 december 2008 16:15 uur
Wakker Dier stopt campagne blank kalfsvlees

ZOETERMEER - Wakker Dier is bereid om de tafel te gaan zitten met de vleesindustrie en de retail om te praten over de campagne blank kalfsvlees. De organisatie heeft de campagne om die reden gestaakt.

De COVLTO Nederland,  het CBL en het Productschap Vee en Vlees hadden Wakker Dier voor een gesprek uitgenodigd. Ze hadden daarbij ook als voorwaarde gesteld dat de campagne wordt stopgezet. Als Wakker Dier niet op het verzoek tot een gesprek was ingegaan, waren de vleesorganisaties een juridische procedure gestart.

De vleessector en de retail menen Wakker Dier er met argumenten van te kunnen overtuigen dat de dierenwelzijnsorganisatie in de campagne een verkeerde voorstelling van zaken geeft. Kalveren leiden volgens de vleesbranche helemaal niet aan bloedarmoede. Ze worden gehouden volgens de wettelijke voorschriften en die zijn er op gericht te voorkomen dat dieren ziek worden.

Het gesprek gaat voor het midden van januari plaatsvinden, zegt woordvoerder Sjoerd Dijkstra van de PVE tegen meatandmeal.nl.

Klacht afgewezen 
Vorige week werd een klacht tegen de radiospot van Wakker Dier, waarin werd gezegd dat kalveren ziek werden gemaakt om het vlees blank te krijgen, nog afgewezen. Wakker Dier beweerde daarop dat de Reclame Code Commissie 'de ziekte van blanke kalveren' bevestigde.

'Dat was een zeer summiere klacht van een mevrouw uit Vught. We weten niet wie zij is. Die klacht was niet onderbouwd', zegt Dijkstra. 'De Reclame Code Commissie heeft een overweging gemaakt op basis van de aangeleverde argumenten.'

Wakker Dier produceerde bewijsmateriaal op basis van informatie van Wageningen UR en EU-voedselagentschap EFSA. 'Ze hebben selectief uit rapporten geciteerd', stelt de PVE-woordvoerder.

Stem ook mee met onze nieuwe stelling:
'Dierenactivisten moeten keihard worden aangepakt'

Lees ook:
Kalfsvleesproces tegen Wakker Dier dreigt (28 december 2008)
AH buigt niet voor kalfsvleeschantage (27 december 2008)
Analyse: kalfsvlees uit schap is dolksteek sector (19 december 2008) 

Kijk in ons nieuwsoverzicht voor:
Alle berichten over kalfsvlees

1 Reacties

En het heeft zo'n weinig zin die anti-caampagne. Naast dat het inderdaad leugens zijn, zijn de geslachte kalveren bijna allemaal bestemd voor export! Het word tijd dat dit soort stichtingen met overheidsgeld leugens verkondigen om hun eigen ideeën aan anderen op te dringen!
Hein @ 29-12-2008 17:50 uur

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »