Gratis nieuwsbrief

 Elke week het laatste   nieuws in je mailbox

    Abonneren »

Vlees oorzaak voor langer leven mens

Tekst verkleinenTekst vergroten
Tekstgrootte:
0 reacties
17 december 2009 16:52 uur

LOS ANGELES - Vleesconsumptie is mogelijk de verklaring waarom mensen langer leven dan welke primaat dan ook. Door vlees te gaan eten, ontwikkelden de hersenen van de mens zich beter en maakte de mens meer weerbaar tegen ziektes.

Dat zegt professor Caleb Finch van de universiteit USC Davis School of Gerontology na onderzoek. Chimpansees zijn genetisch verwant aan de mens, maar leven slechts vijftig jaar, stelt Finch. Mensen kunnen twee keer zo oud worden. De langere levensverwachting heeft volgens hem niet alleen te maken met betere levensomstandigheden en minder kindersterfte, meldt Science Daily.‘Het is mogelijk het gevolg van de evolutie van de genen. Doordat onze verre voorouders vlees beter konden verteren, kregen ze meer belangrijke voedingsstoffen binnen. Hierdoor ontwikkelden de hersenen van de oermens zich beter en werden ze groter. Dit had weer een betere ontwikkeling tot gevolg.'
 

Bron: Meat & Meal

0 Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.

Reageer op dit artikel

Naam :
E-mail adres :
Reactie
 
Onthoud mij
 
"Is er te weinig waardering voor vakmanschap ?"
Nee hoor, men is over het algemeen lovend
Ja, bij het SVO-congres is terecht een oproep gedaan om vakmanschap te promoten
  • 17-09-2012 Slavakto 2012
  • 23-09-2012 Intermeat 2012

Meer evenementen >

Foto van de maand

In Servië is op een vleesfestival een hamburger van 51 kilo gemaakt. De 51 kilo wegende hamburger is 1,5 meter breed en 2,5 centimeter dik. Het vleesfestival is zo populair dat er een week lang geen auto’s door een aantal straten rijden.

Heeft u zelf een bijzondere, opmerkelijke of mooie foto die met vlees, vleesconsumptie of vleesproductie te maken heeft? Stuur deze dan naar vleesmagazine@reedbusiness.nl. En zie uw foto terug als Foto van de Maand.

Gratis nieuwsbrief

De gratis Vleesmagazine nieuwsbrief verschijnt iedere dinsdag en brengt u het meest actuele nieuws uit de branche. Abonneren »